» » Jaromír Nohavica & Čechomor - Básnířka
dawnklehrbooks
full-dateMP3 1716 mb. | FLAC 1218 mb. | WMA: 1642 mb.
Folk & Country

Jaromír Nohavica & Čechomor - Básnířka album mp3

Jaromír Nohavica & Čechomor - Básnířka album mp3

Performer: Jaromír Nohavica
Title: Básnířka
Released: 2002
Style: Folk
Rating: 4.2
Votes: 438
Other formats: AAC WMA AHX VOX MP1 DTS AU

Jaromír Nohavica & Čechomor. NTAK (Nohavicova Teorie Alkoholického Kopce). Music By – Karel Holas. Karel Holas, František Černý a Čechomor účinkují s laskavým svolením Venkow records a Universal Music . Karel Plíhal účinkuje s laskavým svolením EMI Czech Republic . Venkow Records a Universal Music . vydáno na základě exklusivní licence Negativ .

Jaromír Nohavica or Jarek Nohavica (born 7 June 1953, in Ostrava) is a Czech recording artist, songwriter, lyricist and poet. He was born in Ostrava and has played guitar since he was 13. He began studies at the Technical University of Ostrava but eventually left the school. He tried various jobs, including as a freelance lyricist.

album Weekly Top. album Pop Hotlist. music noteChords for Jaromír Nohavica - Zatím co se koupeš. Jaromír Nohavica - Mladičká básnířka. Jaromír Nohavica & Čechomor - Kometa.

On this page you can not listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or tablet. All materials are provided for educational purposes. Released at: This album was released on the label Columbia (catalog number SAMPCS 11216 1). This album was released in 2002 year.

Jaromír Nohavica - Mladičká básnířka. echomor a Jarek Nohavica - Mladičká básnířka. Jaromír Nohavica - Básnířka (originál). Mladičká básnířka - Jaromír Nohavica. Básnířka - Jaromír Nohavica.

Tracklist Hide Credits

1 Jaromír Nohavica & Čechomor Básnířka
Arranged By – František Černý, Karel Holas, Petr FialaLyrics By – Jaromír NohavicaMusic By – Karel Plíhal
2:48

Companies, etc.

  • Phonographic Copyright (p) – Sony Music / Bonton s.r.o.
  • Copyright (c) – Sony Music / Bonton s.r.o.
  • Phonographic Copyright (p) – Universal Music s.r.o.
  • Copyright (c) – Universal Music s.r.o.

Notes

Nahráno živě na koncertu v Karlových Varech 3. července 2001

Sony Music / Bonton a Universal Music vydávají 18. 2. 2002 soundtrack k novému filmu Petra Zelenky Rok ďábla.
Rok ďábla je fiktivní příběh s autentickými obecně známými hrdiny. Kromě reálných osob a řady skutečných momentů jsou ve filmu zachyceny i reálné pasáže z živých koncertů Nohavicova letního turné s Čechomorem. Nohavica a Čechomor spojili svou hudební řeč, aby oblékli své písničky do nových aranží překypujících energií a neopakovatelnou atmosférou. Stejně tak první singl "Básnířka" představuje původní Nohavicovu písničku v novém a nesmírně slušivém kabátě.
Součástí soundtracku jsou dále písně v podání Marie Rottrové, Jaz Colemana a Karla Plíhala. Film Rok ďábla bude mít v kinech premiéru 7. března 2002.

Básnířka:
Básnířka (častěji Mladičká básnířka) je píseň z podzimu 1982 a Jaromír Nohavica ji věnoval Soně Z.. "Psal jsem to pro jednu a o jedné a sedm jiných za mnou chodilo po představeních a cítilo se dotčených. Ta pravá mi odpověděla veřejně na stránkách své vydané prvotiny a udělala to skvěle." [Stanislav Zárybnický: Zpívá Jarek Nohavica, samizdat, 1988] Píseň vyšla poprvé na desce Darmoděj a další (Monitor-EMI, 1995) jako studiová nahrávka, v původní úpravě pouze s Nohavicovou kytarou a zpěvem.

℗ + © 2002 Sony Music / Bonton s.r.o., Universal Music s.r.o.
Vydáno na základě exklusivní licence Negativ s.r.o.
www.sonymusicbonton.cz
www.rokdabla.cz

Barcode and Other Identifiers

  • Label Code: LC 0162
  • Rights Society: OSA
  • Rights Society: BIEM
2016-2019 © album.dawnklehrbooks.com
All rights reserved