» » Mehmet Usman - Bu Gece / Seviyorum Der Gibi
dawnklehrbooks
full-dateMP3 1418 mb. | FLAC 1351 mb. | WMA: 1311 mb.
Folk & Country

Mehmet Usman - Bu Gece / Seviyorum Der Gibi album mp3

Mehmet Usman - Bu Gece / Seviyorum Der Gibi album mp3

Performer: Mehmet Usman
Title: Bu Gece / Seviyorum Der Gibi
Rating: 4.3
Votes: 720
Other formats: AC3 ASF VOC MP1 VQF AIFF ADX

lürüm Sana (I'd Die For You) is Tarkan's third studio album, released on July 5, 1997. The album was distributed in both Europe and Asia. It sold more than 3 million copies in Turkey, and a total of . million worldwide, and sales continued till 2003. Şımarık" (Published: 10 July 1997). İkimizin Yerine"(Published: 6 October 1997).

Мы рекомендуем первую песню под названием Discolog - Bu Gece. mp3 с качеством 320 кбит/с. Irmak Arıcı - Gece Gibi Gönlün. 02:57 Размер: . 5 MB 192 Kbps.

Bu Gece (Kır Zincirlerini)" ("Tonight - Break Your Chains") was originally formed part of Tarkan's 1997 album Ölürüm Sana (I'd Die For You) under the title of "Kır Zincirlerini". The song was written and composed by Tarkan. It was reproduced by Laurent Marimbert and re-mixed by Jeeb at ADS Studios for the European music market and included in Tarkan's compilation album Tarkan in 1998. It was released as a single after his previous two singles "Şımarık" and "Şıkıdım" in 1999.

Translations: Arabic, Bulgarian, Czech, English Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Kazakh, Persian, Romanian, Russian Serbian, Spanish. Seninle son gecemiz bu. Bu son sevişmemiz belki de. Bırak alev alsın bedenin. Hissettiğin gibi ol, bu gece, bu gece. Tüm oyunları oynayalım sırayla. Günaha bulanalım biteviye. Sşş konuşma hic soru sorma. Sırlarımı keşfet bu gece, bu gece. Kır zincirlerini gel. Aşka kanalım seninle. Tüm yasakları delelim. Yudum yudum icelim aşkı bu gece. Submitted by XavierMex on Mon, 01/12/2008 - 16:11.

Lyrics for Seni Seviyorum by Deniz  . akşamında Seni çok çok seviyorum Gece göz kırparken duvarlara Seni özlüyor ellerim Seni seviyorum Bu gece ah gir kollarıma Yaşanan o duygularla Öp beni ah bu gece Bu gece öp beni Seni seviyorum Bu gece ah gir kollarıma Yaşanan o duygularla Öp beni ah bu gece Bu gece öp beni. Writer(s): orhan ölmez.

Tracklist

A Bu Gece
B Seviyorum Der Gibi

Companies, etc.

  • Record Company – Melodi Plak Ve Ses Endüstrisi

Credits

  • Arranged By – D. Onatkut*
  • Orchestra – D. Onatkut*

Notes

Ork. Arj. D. Onatkut
2016-2019 © album.dawnklehrbooks.com
All rights reserved